Tutaj jesteś

Studia dzienne stacjonarne i niestacjonarne zaoczne – niepubliczne Uniwersytety WSB Merito w 11 miastach w Polsce

4 kwietnia, 2024 Zwierzęta Uniwersytety WSB Merito

Zarówno studia dzienne jak i zaoczne mają swoje zalety, co sprawia, że przyszli studenci często nie wiedzą, na jaki tryb nauki się zdecydować. Co warto wziąć pod uwagę? Jaką ofertę dla studentów przygotowały Uniwersytety WSB Merito?

Studia dzienne czy zaoczne? Co wybrać?

Do niedawna miażdżąca większość studentów wybierała studia dzienne. Teraz jednak się to zmienia, a co roku tysiące młodych osób decyduje się na podjęcie nauki na studiach zaocznych. Jakie są wady i zalety obu trybów nauki?

Studia dzienne z pewnością sprzyjają nawiązywaniu kontaktów; studenci mają szansę zakosztować prawdziwie studenckiego życia. Oprócz tego studia dzienne sprzyjają również angażowaniu się w dodatkową aktywność naukową i uczelniane projekty.

Z kolei studia zaoczne sprzyjają właśnie zdobywaniu pełnoetatowego doświadczenia zawodowego, i to już od pierwszego roku studiów – zajęcia na uczelni co do zasady odbywają się w weekendy, dzięki czemu student może podjąć pracę na pełen etat (studenci stacjonarni Uczelni WSB Merito, dzięki zajęciom odbywającym się jedynie przez 3-4 dni w tygodniu również mogą podjąć zatrudnienie, jednak w ograniczonym zakresie). Minusem jest jednak ograniczony kontakt z pozostałymi studentami.

Często jednak rozterki przyszłych studentów dotyczące wyboru trybu nauki wynikają z tego, że uczelnie mają okrojoną ofertę kierunków prowadzonych zarówno dziennie, jak i zaocznie. Uczelnie WSB Merito mają tego świadomość, dlatego też posiadają w swojej ofercie liczne kierunki prowadzone zarówno dziennie, jak i zaocznie – co można sprawdzić na stronach https://www.merito.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci oraz https://www.merito.pl/studia-i-szkolenia/studia-ii-stopnia . 

Uniwersytety WSB Merito. Świetne wyniki pozwoliły na zmianę kategorii

Warto jednocześnie zauważyć, że z dniem 3 kwietnia 2023 r. Wyższe Szkoły Bankowe w Gdańsku, Poznaniu, Toruniu i Wrocławiu stały się Uniwersytetami WSB Merito. Z kolei WSB w Warszawie zmieniła nazwę na Uczelnię WSB Merito. 1 listopada 2023 roku nastąpiła kolejna istotna zmiana. Dzięki zgodzie Ministerstwa Edukacji i Nauki, Uczelnia WSB Merito w Warszawie połączyła się z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu i zostałą Wydziałem Przedsiębiorczości i Innowacji w Warszawie Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu. Uniwersytety WSB Merito znajdziesz w 11 miastach w Polsce: Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. W ich murach uczy się już dziś ponad 100 tys. studentów.

Dla studentów to istotna informacja, ponieważ zmiana kategorii była możliwa dzięki wysokim wynikom ewaluacji działalności naukowej, której uczelnie WSB poddały się w ramach Federacji Naukowej WSB-DSW Merito. Świadczy to zatem o wysokim poziomie Uczelni WSB Merito. Dodatkowo warto też dodać, że zmiana kategorii umożliwia Uniwersytetom WSB Merito nadawanie stopnia doktora i doktora habilitowanego aż w 8 dyscyplinach naukowych, a ponadto – pozwoliła na poszerzenie oferty dydaktycznej o nowe kierunki, które jeszcze lepiej odpowiadają obecnym potrzebom rynku pracy. Dzięki temu osoby, które zdecydują się na naukę na Uniwersytetach WSB Merito mogą mieć pewność, że zyskają wiedzę i umiejętności cenione przez pracodawców.

Artykuł sponsorowany

Redakcja edunauka.pl

Redakcja edunauka.pl to grupa pasjonatów z świata wiedzy. W naszych artykułach znajdziesz wartościowe informacje, które przydadzą Ci się podczas zgłębiania świata naukowego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?